Hírek
2018. December 20. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Rekordméretű szarvasgombát találtak Baranyában
Egy rekordméretű, 1040 grammos isztriai szarvasgombát (Tuber magnatum) találtak Baranyában, ez az eddigi legnagyobb Magyarországon valaha előkerült példány.
Az eddigi rekordot egy 2016-ban megtalált 600 grammos óriás tartotta, amelyet a mostanihoz hasonlóan a NEFAG Zrt. egyik gombásza talált Baranya megye egyik erdejében - közölte az Agrárminisztérium sajtóosztálya az MTI-vel.
A világ legdrágább gombafajának számító isztriai szarvasgomba számára az idei év nemcsak rekord méreteket, hanem a bőséges olaszországi termésnek köszönhetően rekord alacsony árakat is eredményezett.
A hosszú és meleg nyár kedvezően hatott a mediterrán térségben elterjedtebb isztriai szarvasgomba számára, amelynek első példányait 1998-ban találták meg Magyarországon és azóta is ritkaságnak számít.
Aki szeretne látni ilyen méretű isztriai szarvasgombát, az előző rekordot tartó liofilizált példányt megtekintheti a budapesti Vásárcsarnokban. Az abszolút magyar szarvasgombarekord egy 2014-ben talált, 1280 grammos nyári szarvasgomba, amelyet - szintén liofilizált állapotban - a Mezőgazdasági Múzeumban lehet megnézni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
