Hírek
2018. Február 01. 17:02, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Romániában újabb négy halálos áldozatot követelt a járvány
Újabb négy influenzás beteg halt meg a múlt héten Romániában, ezzel immár nyolcra emelkedett a járvány áldozatainak száma
- derült ki a román országos tisztiorvosi szolgálat (INSP) honlapján csütörtökön közölt friss összesítésből. A negyedik naptári héten (január 22-28.) kizárólag Erdélyben szedett áldozatokat az influenza: egy-egy Kolozs, Hargita és Hunyad megyei, hatvan évnél idősebb, influenzában szenvedő idősebb beteg és egy négyéves Máramaros megyei kislány vesztette életét. Egyik sem kapott korábban influenza elleni oltást.
A vizsgált időszakban az előző héthez képest tíz százalékkal többen, a tavalyi év azonos időszakához képest azonban 14 százalékkal kevesebben, több mint 87 ezren fordultak orvoshoz heveny légúti megbetegedéssel Romániában.
Az igazolt influenzás megbetegedések száma azonban meghaladta a tavalyi azonos időszakban feljegyzett adatot: idén a negyedik héten 283 újabb influenzás beteget regisztráltak a tavalyi 246 eset után.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
