Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2018. Május 01. 19:05, kedd | Belföld
Forrás: mti

Rongálás miatt késtek a vonatok a Budapest-Győr-Hegyeshalom vasútvonalon

Rongálás miatt késtek a vonatok a Budapest-Győr-Hegyeshalom vasútvonalon

Rongálás miatt késtek a vonatok a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon, kedden délután negyed kettőig csak egy vágányon közlekedhettek a vonatok Tatabánya és Szárliget között

- közölte a Mávinform az MTI-vel. Várhatóan rövid idő alatt visszaáll a menetrendszerű közlekedés.

A közlemény szerint kedden reggel Szárliget állomáson elromlott egy Győrből a Budapest-Déli pályaudvarra tartó S10-es személyvonat. A FLIRT motorvonat padlólemezén körülbelül 10 centiméteres lyuk és egy hosszabb repedés keletkezett, melyet valószínűsíthetően egy, az állomásra érkezés közben felcsapódó sínrögzítő heveder okozott. A vizsgálat jelenlegi állása szerint nem zárható ki a szándékos rongálás. A szakemberek még vizsgálják az eset részletes körülményeit, és a rendőrség is eljárást indított az ügyben. Személyi sérülés nem történt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld

Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon

Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.