Hírek
2016. Szeptember 22. 09:27, csütörtök |
Helyi
Forrás: mti.hu
Schiffer András: ártatlan embereket vertek meg
A Lehet Más a Politika volt társelnöke a 2006-os eseményekre reflektált.
A Polgári Magyarországért Alapítvány által A becsapott ország - 2006 címmel rendezett kerekasztal-beszélgetésen Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter, az alapítvány kuratóriumi elnöke - kifejtette: megrázó visszagondolni a történtekre, és jó, hogy túlvan az ország rajta.
A korábbi országgyülési képveslő szerint: az utóbbi időben is van példa olyan verbális kísérletre, hogy az akkori áldozatokból tetteseket, a tettesekből pedig hősöket faragjanak.
Elmondta, egy jogállamban a rendőri erőszak addig legitim, amíg a jogellenes cselekmény megszüntetésére irányul, de itt ártatlan embereket vertek meg, olyanokat, akik engedelmeskedtek a rendőri parancsnak. Aki barikádot emel, Molotov-koktélt hajigál, rendőrrel szemben erőszakot alkalmaz, az bűncselekményt követ el, de egy jogállamban még a bűnelkövetőknek is vannak jogaik.
Hozzátette: ezt akkor elfejtették, mintha alapjuk lett volna arra, hogy az elkövetőkkel, de békés tüntetőkkel és járókelőkkel szemben is a rendőrök azt tegyenek, amit akarnak.
Schiffer András szerint nincs magyarázat az eseményekre és szerinte úgy tűnik, "az elmúlt tíz év pora kezdi befedni", ami történt.
Még mindig nem látunk tisztán, alapvető tények nincsenek felderítve, de ezért nem a bíróságok a felelősek, hiszen ők "hozott anyagból dolgoznak" egy jogállamban. Hozzáfűzte: nem demokrata, aki bármilyen módon mentegeti a rendőrterrort.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
