Hírek
2025. Június 03. 07:39, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hazánk aktívan részt vesz a NATO keleti szárnyának megerősítésében

Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Vilniusban, a "Bukaresti Kilencek" és az északi régió szövetséges országaival tartott csúcstalálkozón hangsúlyozta, hogy hazánk aktívan részt vesz a NATO keleti szárnyának megerősítésében - közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel hétfőn.
A tárcavezető szerint hazánk számos olyan képességgel rendelkezik, amivel jelentősen hozzájárul nemcsak Magyarország, hanem a szövetségi rendszer védelméhez is - ismerteti a közlemény.
A miniszter elmondta, hogy az esemény napirendjén az orosz-ukrán háború kérdése központi témaként szerepelt. Ezzel kapcsolatban világossá tette a résztvevő szövetségeseknek, hogy tartózkodni kell minden olyan lépéstől, amely akadályozhatja az amerikai békeerőfeszítések sikerét vagy hozzájárulhat a konfliktus további eszkalációjához.
A találkozó témái között volt még a regionális biztonság, a NATO keleti szárnyának erősítése és a védelmi beruházások növelése is. Az Oroszország és Ukrajna közötti háború kitörése óta a NATO keleti szárnyán fekvő országokra különösen nagy teher hárul, hogy a keleti irányból érkező fenyegetettségre reagálva megerősítsék védelmüket. Szalay-Bobrovniczky Kristóf ezzel kapcsolatban kiemelte, hogy Magyarország hiteles szövetségesként komoly, az ország méretéhez és lehetőségeihez képest kiemelkedő erőfeszítésekkel járul hozzá a szövetség tevékenységéhez.
A hágai NATO csúcstalálkozóra való felkészülés jegyében tartottak államfői szintű csúcstalálkozót a NATO keleti szárnyán lévő szövetségesek, a "Bukaresti Kilencek" (B9) (Bulgária, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Románia, Szlovákia), az északi régió szövetségeseivel (Dánia, Finnország, Izland, Norvégia és Svédország). Hazánkat az eseményen Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízásából a honvédelmi miniszter képviselte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker
Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak