Hírek
2025. Február 28. 07:56, péntek |
Életmód
Forrás: MTI
Szálló por - Tovább romlott a levegő minősége az országban

Tovább romlott a levegő minősége az országban, a szálló por miatt már az ország jelentős részében veszélyessé vált a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján csütörtökön közzétett, az előző napi méréseket ismertető térkép szerint.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
A csütörtökön közölt adatok szerint veszélyes a levegő minősége a Sajó völgyében Putnokon, Kazincbarcikán, Sajószentpéteren és Miskolcon, valamint Hernádszurdokban, Nyíregyházán, Egerben, Békéscsabán, Dunaújvárosban, Százhalombattán, Tökölön, Budapesten, Székesfehérváron, Várpalotán, Győrben és Mosonmagyaróváron.
Veszprémben, Tatabányán, Esztergomban, Salgótarjánban, Oszláron, Debrecenben és Kecskeméten a mérések adatai szerint a levegő minősége egészségtelen.
Vác, Dorog, Pécs, Kaposvár, Ajka, Szentgotthárd, Szombathely, Sopron és Sarród levegőjének minősége kifogásolt, Szeged, Szolnok és Komló mérőállomása pedig elfogadható értékeket rögzített.
A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint pénteken az ország nyugati és középső részein többfelé megélénkül az északkeleti szél, emiatt a levegőminőség várhatóan javulni fog.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 09:47, szombat | Életmód
Szarmata sírokat találtak a régészek Mórahalmon
Szarmata sírokat találtak a Móra Ferenc Múzeum régészei a Szeged-Csanádi Egyházmegye leendő oktatási és sportkomplexumának két készülő műfüves focipályájának helyén Mórahalmon
2025. Július 25. 07:44, péntek | Életmód
Ma még napos, szombattól egyre felhősebb, esősebb idő várható
Pénteken és szombaton napközben még meleg időre és sok napsütésre, szombat éjszakától azonban egyre többfelé esőre, záporra és zivatarra, valamint lehűlésre számíthatunk a hétvégén