Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2017. December 23. 10:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Százból tizenkét autón decemberben is nyári abroncsok vannak

Százból tizenkét autón decemberben is nyári abroncsok vannak

Százból tizenkét autón még decemberben is nyári abroncsok vannak, és ennél is rosszabb a helyzet a kisteherautók és mikrobuszok esetében az Abroncs Kereskedőház által végzett felmérés alapján.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a cég munkatársai csaknem 2000 járművet - személyautót, mikrobuszt és kisteherautót - néztek át Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs, Székesfehérvár és Zalaegerszeg közterületein.

A vizsgált járműveknél 86 százalékos volt a téli gumi aránya, magasabb, mint a korábbi években. A kocsik két százalékán négyévszakos, vagy kemény terepre tervezett off-road, 12 százalékán nyári abroncs volt. A kisteherautók és mikrobuszok 20 százalékánál figyelték meg a december közepi felmérésben azt, hogy még mindig nyári gumi van rajtuk.

A közleményben megjegyzik: pont e járműveknél várták volna, hogy magasabb a téli abroncsok aránya, hiszen ezeket az autókat többnyire napi szintű munkára használják tulajdonosaik.

Hozzáteszik: bár a 86 százalékos téliabroncs-felszereltség nem tekinthető rossznak, a használt gumik több mint 20 százaléka problémás, elöregedett és/vagy kopott.

Az AKH adatai szerint a nyugati országrészben az osztrák határ közelsége miatt magasabb a téli abroncs használatának aránya, de keleten is jobb a helyzet, mint a fővárosban. Budapesten belül nagy a szórás, volt olyan városrész, ahol 20 százalék feletti nyárigumi-használatot figyeltek meg a személyautók között is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.