Hírek
2011. Szeptember 03. 07:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Szeptember 5-éig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra

Az Oktatási Hivatal felhívja az érintettek figyelmét, hogy jövő hétfőig, azaz szeptember 5-ig lehet jelentkezni az őszi érettségikre.
A jelenlegi rendszerben az október-novemberi időszakban nem csak a tavaszi sikertelen vizsgákat lehet kijavítani, hanem úgynevezett előrehozott érettségit is lehet tenni.
2010-ben például a vizsgák 54 százaléka volt ilyen, 17 százalékuk normál rend szerinti, s csupán 13 százalékuk volt javítóvizsga. Azok, akik már rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal, kiegészítő illetve ismétlő vizsgán vehetnek részt, 2010-ben együttesen a megmérettetések 10 százaléka volt ilyen. Lesznek továbbá szintemelő vizsgák, ezek aránya tavaly ősszel körülbelül 6 százalékot ért el, és pótló vizsgák is.
Azok a diákok, akik tanulói jogviszonyban állnak valamelyik középfokú intézménnyel, az arra kijelölt iskolákban jelentkezhetnek érettségire, és ott szerezhetik be az ehhez szükséges űrlapot is.
A többi vizsgázni szándékozó a kijelölt középiskolák egyikébe vagy valamelyik megyei, fővárosi kormányhivatalba adhatja be jelentkezését. Utóbbiak használhatják az Oktatási Hivatal honlapján lévő „elektronikus” űrlapot is.
A jelentkezők figyelmébe ajánljuk az Oktatási Hivatal honlapját, ahol a Közoktatás/Érettségi vizsgák/Aktuális érettségi időszak (2011. október-november) menüpontban minden szükséges információ megtalálható. Itt tájékozódhatnak egyebek között a jelentkezés részletes szabályairól, az érettségire kijelölt középiskolákról, a fővárosi és megyei kormányhivatalok elérhetőségeiről, a vizsgák időpontjairól is.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása