Hírek
2017. Október 26. 15:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Szilánkokat találtak egy marokkói származású halkonzervben

Szilánkokat talált egy piaci ellenőrzés során a cseh hatóság egy marokkói származású makrélafilében, a Nébih az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett riasztás útján értesült az esetről.
A Nébih honlapja szerint Magyarországra és Szlovákiába is érkezett a makrélafilé napraforgóolajban elnevezésű, COOP Premium márkájú, nettó 125 grammos, 8 595139 774318 vonalkóddal ellátott, könnyen nyitható húzógyűrűs halkonzervből az idén június 29. és október 4. között.
A termékben éles, 0,5 centiméternél kisebb méretű idegen anyagot találtak, összetételéről és eredetéről a Nébih egyelőre nem rendelkezik pontos információkkal.
A hivatal közleményében ismerteti: a makrélakonzervet forgalmazó cseh nagykereskedő kezdeményezte a termék kivonását a forgalomból, és értesítette kereskedelmi partnereit a szükséges intézkedések megtételéről, amelyek végrehajtását a magyar hatóság is felügyeli.
A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket ne fogyasszák.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.