Hírek
2019. Július 10. 07:31, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Szlovénia és Horvátország is erősíti a határellenőrzést

Szlovénia és Horvátország is erősíti a határvédelmét, miután idén az elmúlt évhez képest több migráns használja a balkáni útvonalat - mondta Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1-en kedden
Elmondása szerint a szlovénok a hadsereget is bevetették már, Horvátország déli határainál pedig nagyobb erőkkel lépnek fel az illegális bevándorlás ellen.
Hozzátette: a magyar határon is érződik, hogy nagyobb a migrációs nyomás a balkáni útvonalon, a bevándorlók kizárólag embercsempészek segítségével érik el a határszakaszt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának