Hírek
2012. Május 27. 14:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Átadták a kulcsot, indul a nagyüzem a Balatonnál
Hivatalosan is megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere.
Zenekari kísérettel érkezett az ünnepi menet a siófoki hajóállomásra abból az alkalomból, hogy megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere. A városban a gyengének számító téli hónapokban is 22 ezer éjszakát töltenek el a turisták.
Balázs Árpád polgármester azt mondta, felkészültek a vendégek fogadására, „a város gyönyörűbb, mint bármikor, a Balatonnak tiszta a vize”, és most már csak a jó időben kell bízni.
A pünkösdi hétvégén a balatoni hajók az előszezonban érvényes menetrend szerint közlekednek, noha a hajózásban csak két hét múlva indul az előszezon.
„Rengeteg olyan program van, amihez a Balatoni Hajózási Zrt. is tud csatlakozni, elkészültek a kikötőink, nagyon sok hajóprogrammal várjuk a vendégeket, és megfelelő szórakozást tudunk számukra nyújtani” – tájékoztatott Horváth Gyula, a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatója.
A kulcsátadással hivatalosan megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
