Hírek
2017. Március 30. 07:26, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket
Már várja a jelöléseket a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért díjra az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A tehetséggondozó pedagógusokra és szervezetekre az Új Nemzedék Központ (ÚNK) honlapján lehet ajánlást leadni
- közölte az ÚNK az MTI-vel. A közlemény szerint öt kategóriában lehet jelölni a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző magyarországi és határon túli, magyar vagy magyarországi nemzetiségi köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok, gyógypedagógusok, szakoktatók, felsőoktatásban oktatók, civil szervezetek és tehetségsegítők erkölcsi és anyagi elismerésére.
A pályázati kiírás szerint Kiváló tehetséggondozó, Kiváló tehetségfejlesztő, valamint Kiváló tehetségsegítő kategóriában tehetséggondozásban részesülő diákok szülei, 18 évesnél idősebb diákok, illetve volt diákok, köznevelési intézmény vagy oktatási szervezet vezetői, valamint a jelölt kollégái küldhetnek be ajánlást. A Kiváló tehetséggondozó szervezet elismerésre és az Életműdíjra a felhívásban szereplő szervezetek - például az Oktatási Hivatal és a Klebelsberg Központ - tehetnek jelölést.
A pályázaton ötven szakember és három szervezet díjazására, valamint három életműdíj odaítélésére van lehetőség. A díj összértéke idén 26 millió forint, ezt a Nemzeti Tehetség Program biztosítja. Az ajánlásokat április 18-án éjfélig várják a tehetseg.ujnemzedek.hu oldalon, ahol további információk is találhatók. A díjátadás júniusban az országos tehetséggálán lesz - írták a közleményben.
A 2013-ban alapított díjra tavaly 826 jelölés érkezett, Magyarországon kívül Romániából, Szerbiából és Ukrajnából is adtak le ajánlásokat - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
