Hírek
2012. Április 23. 14:05, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Titkos fegyverrel fenyeget Észak-Korea

A dél-koreai rendszer megsemmisítésével fenyegetőzik Phenjan a KCNA hivatalos észak-koreai hírügynökség hétfői jelentése szerint. Közben Peking és Phenjan „új magasságokba” emelné kapcsolataik szintjét.
A hadsereg közölte: „ránk jellemző, de általunk eddig nem használt, 3–4 percet igénybe vevő különleges eszközökkel és módszerekkel megsemmisítjük” Ri Mjung Bak dél-koreai elnök konzervatív rendszerét. A közlemény egyebet nem tartalmazott.
Phenjan a közelmúltban Szöul szemére vetette, hogy kigúnyolta azokat az ünnepségeket, amelyeket Kim Ir Szen, a kommunista Észak-Korea megalapítója születésének századik évfordulóján rendeztek.
Peking és Phenjan „új magasságokba” emelné kapcsolataik szintjét
A hagyományos kínai–észak-koreai barátság erősítését hangoztatta a pekingi kormány külügyekért felelős államtanácsosa, amikor fogadta a Koreai Munkapárt phenjani delegációját – jelentette a kínai média hétfőn. A küldöttséget Kim Jong Il, a Munkapárt központi bizottságának titkára, a politikai bizottság póttagja, a párt külügyeinek irányítója vezette.
A kínai államtanácsos, Taj Ping-kuo a találkozón méltatta a két ország közötti tradicionális barátságot, és kifejezte Peking szándékát arra, hogy a kapcsolatokat a Koreai Népi Demokratikus Köztársasággal „új magasságokba” emeljék.
Kim elmondta, hogy országa számra rendkívül fontos az együttműködés Kínával, és hangoztatta, hogy Észak-Korea a néhai Kim Dzsong Il pártfőtitkár és a jelenlegi vezető, Kim Dzsong Un első titkár iránymutatásának megfelelően mindent megtesz a két ország közötti barátság fenntartható fejlesztéséért – idézi a phenjani politikust a Hszinhua hírügynökség.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.