Hírek
2019. Január 16. 15:16, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Több mint 100 méter mély kútba zuhant egy gyerek Spanyolországban

Továbbra is kutatnak a több mint 100 méter mély kútba zuhant gyerek után a dél-spanyolországi Andalúziában; a kétéves kisfiú hajszálait szerdán azonosították a járatban, amelynek alját vasárnap óta nem sikerült elérni.
A baleset vasárnap délután történt a település egyik birtokának hegyvidéki területén, ahol a kis Yulen családja ebédelt a szabadban. A hozzátartozók látták, ahogy a gyerek eltűnt a kútnyílásban.
"Látok egy kis reményt, ahogy haladnak" - nyilatkozta a sajtónak José Rosello, a gyerek édesapja, miután kedden a mentésben közreműködők két új járat fúrását kezdték meg: egyet a kúttal párhuzamosan, egyet pedig a hegyoldalból vízszintesen.
Az elképzelések szerint a kettőt alul összekötve nyitják majd egybe a kút vágatával, amelynek alján lehet a kisfiú.
A munkálatok végét 24-48 órában határozta meg a mentést koordináló spanyol csendőrség, amely rendkívül bonyolultnak nevezte a feladatot, mivel a kút átmérője mindössze 25 centiméter, ráadásul a beomlás kockázata is fennáll.
Az édesapa elmondta: nem veszítették el a reményt, hogy fiuk életben van, de a család már "belehalt" a történtekbe.
A spanyol sajtó arról írt, hogy a szülők szinte el sem mozdulnak a helyszínről, az éjszakákat is ott töltik az autóban.
A család 2017-ban már elveszítette egyik gyerekét, az akkor hároméves fiuk szívbetegségben hunyt el.
A munkálatok lassúsága miatt kritikát fogalmazott meg Miguel Ángel Escano, Totalán polgármestere. A baleset ezen a településen történt.
Ugyanerre panaszkodott korábban az édesapa is, aki szerint ráadásul sokáig hiányoztak a kutatáshoz és mentéshez szükséges megfelelő eszközök.
Jesús Esteban, a csendőrség ezredese szerdán elmondta: mostanra mintegy a 60 magáncégtől érkezett segítség a világ különböző országaiból. Ezek közül példaként kiemelt egy svájci vállalatot, amely föld alatt rekedt chilei bányászok kimentésénél is közreműködött.
Bernardo Moltó csendőrségi szóvivő vasárnap a sajtónak elmondta, hogy a nyílásba kamerát vezetettek, amely azonban 73 méteren földakadályba ütközött. Ott megtaláltak egy zacskó édességet és egy műanyagpoharat, amely feltehetően a kisfiúé. Az általában csőhálózatok vizsgálatához használt eszközzel még nem érték el a kútnyílás alját, amelyet körülbelül 110 méter mélyre becsülnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának