Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2018. Március 06. 13:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több településen is magas a légszennyezettség

Több településen is magas a légszennyezettség

Két településen veszélyesnek, három helyen egészségtelennek minősítette a levegőt kedden a szálló por (PM10) magas szintje miatt az Országos Közegészségügyi Központ (OKK).

Az OKK környezet-egészségügyi igazgatóságának térképén a borsodi Putnokot és Sajószentpétert jelölték a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel. Kazincbarcika, Miskolc és Nyíregyháza narancssárgával szerepel, eszerint ezeken a helyeken egészségtelen a levegő minősége.

Emellett országszerte több települést - köztük Budapestet - a kifogásolt levegőminőséget jelző zöld színnel jelölték.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási vagy riasztási fokozatát.

A meteorológiai szolgálat adatai szerint kedden és szerdán csak élénk lehet a légmozgás. Csütörtöktől várható egyre több helyen erősebb szél, amelynek hatására tisztulhat a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.