Hírek
2011. Augusztus 19. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Többé nem lehet koszorúzni és gyertyát gyújtani az út mentén

Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. szóvivője a köztévében elmondta: nem lehet a sztrádák mentén kegyhelyeket állítani az elhunytak számára.
Egy éve halt meg egy motoros rendőr az M1-es autópályán, az évfordulón a hozzátartozók megemlékezést szerettek volna tartani a baleset helyszínén, de az Autópálya Kezelő ezt nem engedélyezte biztonsági okokból.
Béni Gyöngyi az ÁAK szóvivője a köztévében azt mondta: hibáztak, amikor először engedélyezték a megemlékezést, majd megtiltották a gyertyagyújtást. A társaság tavaly ősz óta próbálja felvenni a kapcsolatot azoknak a hozzátartozóival, akik emléktárgyakat, vagy kereszteket, sírkövet helyeztek el az autópályán elhunyt szeretteik emlékére a sztrádák mentén. Az ÁAK Zrt. munkatársai az illegálisan felállított emlékhelyekre egy tájékoztatót tettek ki, hogy a hozzátartozókat tájékoztassák arról, hogy az emlékhelyeket meg kell szüntetni, mert azok közlekedésbiztonsági szempontból veszélyesek.
Béni Gyöngyi hozzátette: megfelelő időt adtunk arra, hogy a hozzátartozók elvigyék a kereszteket, ha ezt nem teszik meg idejében, akkor azok megtalálhatók az ÁAK Zrt. kirendeltségein.
A szóvivő kiemelte: az ÁAK Zrt. minden autóút és autópálya egy-egy kijelölt pihenőhelyén felállít egy-egy kopjafát, ahol a sztrádákon elhunytak hozzátartozói leróhatják kegyeletüket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.