Hírek
2018. Július 26. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Tömegverekedés tört ki egy boszniai migránstáborban

Mintegy ötven migráns vett részt egy tömegverekedésben a boszniai Velika Kladusa melletti Trnovo migránstáborban, több tucat ember megsebesült - közölte a Dnevni Avaz című boszniai napilap szerdán.
Az eset kora délután történt, egyelőre ismeretlen okból.
Az Una-Sana-i kanton rendőrsége a lapnak megerősítette, hogy két tucat migráns sebesült meg, de senki sincs életveszélyben. A migránsok a verekedésben éles tárgyakat is használtak, valószínűleg késeket - írta az újság.
A rendőrség mellett orvosi segítség is érkezett a helyszínre.
A horvát határ menti kantonban, ahol a legtöbb migráns táborozik, nem ritkák az összetűzések.
Utoljára egy hónappal ezelőtt volt tömegverekedés, szintén Velika Kladusában. Akkor egy fiatal marokkói fiút meg is késeltek, aki később a kórházban belehalt sérüléseibe. A rendőrség az ügyben két algériai migránst tartóztatott le.
A hatóságok adatai szerint Bosznia-Hercegovinába az év eleje óta több mint 9 ezer migráns érkezett, jelenleg pedig négy és fél ezren lehetnek az országban. Többségében az Una-Sanai kantonban vannak, Bihac és Velika Kladusa környékén, különböző parkokban és romos épületekben. Az illegális bevándorlók Nyugat-Európába akarnak eljutni, de a szigorított horvát határvédelem miatt nem tudnak tovább menni. Azoknak, akiknek mégis sikerül illegálisan átlépni a boszniai-horvát határt, Szlovéniába is el kell jutnia. Többségüket elfogják, és visszaküldik Boszniába.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.
2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld
Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének
Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.
2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld
Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon
Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem