Hírek
2022. December 14. 07:35, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Tornádók, hó- és szélviharok az Egyesült Államok középső részén - többen eltűntek, lakóházak rongálódtak meg
Kiterjedt téli viharzóna okozott károkat kedden az Egyesült Államok középső államaiban Texastól az északi Minnesotáig, délen tornádók, északon heves hóviharok okoztak fennakadásokat.
Texasban legkevesebb öt helyen alakult ki tornádó a Nemzeti Időjárási Szolgálat adatai szerint, és többen megsérültek. Fort Worth közelében több tucat lakóházban és üzleti épületben okozott károkat a vihar, Dallas nemzetközi repülőterén mintegy ezer járatot érint a viharos időjárás.
Louisiana államban két ember eltűnt a Shreveport városánál kialakult tornádó nyomán, az épületek romjait kutyás mentőegységekkel kutatták át.
Oklahoma államban szintén többen megsérültek a viharokban. A meteorológiai szolgálat adatai alapján a széllökések meghaladták az óránként 200 kilométeres sebességet.
Montana, Colorado és Nebraska államban heves hófúvásokra figyelmeztették a lakosságot a hatóságok, valamint arra, hogy rövid idő alatt akár több, mint 60 centiméter hóréteg alakulhat ki.
Nebraska közlekedési minisztériuma intézkedett egyes autópálya-szakaszok lezárásáról, miután a komoly havazás és erős szél veszélyessé tette a közlekedést, illetve kamionok fordultak keresztbe az utakon.
Iowa, Dél-Dakota és Minnesota egyes részein mintegy két és fél centiméteres jégpáncél kialakulására és szélviharokra hívták fel a figyelmet a hatóságok és azt kérték, hogy, akinek nem szükséges, az ne mozduljon ki otthonából.
A heves viharokra vonatkozó figyelmeztetést szerdán Mississippi és Alabama államra, valamint Florida egyes részeire is kiterjesztették.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
