Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2011. Szeptember 23. 14:13, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Történelmi pillanat magyar idő szerint délután fél hatkor

Történelmi pillanat magyar idő szerint délután fél hatkor

Mahmúd Abbász palesztin elnök pénteken magyar idő szerint délután fél hatkor, ENSZ-közgyűlési beszéde előtt átadja New Yorkban Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárnak a palesztin felvételi kérelmet.

Közölte Rijád Manszúr palesztin ENSZ-nagykövet.

Száeb Erekát palesztin főtárgyaló előzőleg megerősítette, hogy Abbász „minden nyomás ellenére” benyújtja a kérelmet. Izrael és Törökország közben elutasította – más-más megfontolásból – Nicolas Sarkozy francia elnöknek a közgyűlésen szerdán tett javaslatát, miszerint a palesztinok ideiglenesen kapjanak „megfigyelő állami státust” az ENSZ-ben, s dolgozzanak ki menetrendet a végleges izraeli–palesztin békemegállapodás egy éven belüli megkötésére. (lm)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld

Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének

Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.

2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld

Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon

Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába