Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2015. Június 30. 10:33, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tovább csökkent a háztartások adóssága májusban

Tovább csökkent a háztartások adóssága májusban

A háztartások bankhitelei 3,6 milliárd forinttal, a belföldi pénzintézeteknél elhelyezett betétállomány pedig 78,2 milliárd forinttal csökkentek májusban a szezonálisan nem kiigazított adatok szerint.

Derül ki a hitelintézetek összevont mérlegéről kedden kiadott MNB-jelentésből.
A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint a hitelek csökkenése annak az eredménye, hogy 10,9 milliárd forinttal csökkent a devizahitel-állomány, míg a forinthitelek 7,3 milliárd forinttal növekedtek. A magyar háztartások májusban 57,8 milliárd forintbetétet és 20,4 milliárd forint értékű devizabetétet vontak ki a piacról.

A jegybank szerint az április végi munkanap-áthelyezések miatti előrehozott kifizetések okozta jelentős állományváltozást követően a május végi állományok a szokásos szintre álltak vissza.

A nem pénzügyi vállalatok hitelállománya, csak a tranzakciókat figyelembe véve, szezonálisan kiigazítva 38,3 milliárd forinttal csökkent, míg a szezonális hatások kiszűrése nélkül 4,8 milliárd forint hitelt fizettek vissza. A forinthitelek állománya 11,7 milliárd forinttal esett vissza, míg a devizahitelek állománya 6,9 milliárd forinttal emelkedett.

A vállalatok összesen 175,5 millió forint betétet tettek be, miközben a devizabetétekből 8,8 milliárd forintos nettó betétkivonásra került sor.

MTI

Címkék: adósság, család

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.