Hírek
2020. November 03. 12:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újra látogatható a Machu Picchu

Újra fogad látogatókat a perui Machu Picchu, amelyet csaknem nyolc hónappal ezelőtt zártak le a koronavírus-járvány miatt.
A perui hatóságok vasárnap egy inka rituáléval mondtak köszönetet az isteneknek a romváros újranyitása alkalmából - adta hírül a BBC News.
A régészeti lelőhely napi látogatószámát 675 főre korlátozták, ami az eredeti kapacitás nagyjából 30 százaléka.
Az egykori Inka Birodalom romvárosát 1983-ban nyilvánították világörökségi helyszínnek.
A perui Cusco megyében lévő Machu Picchu a dél-amerikai ország egyik legfőbb turistalátványossága. A romváros több tízezer helyi lakosnak biztosít megélhetést, akik nagyon megsínylik a járvány miatti korlátozásokat.
Október közepén a Machu Picchut egyébként mindössze egyetlen turista számára megnyitották. Katajama Jessze, a koronavírus-járvány miatt az andoki országban rekedt japán férfi akkor már csaknem hét hónapja várta, hogy beléphessen az inka romvárosba.
A turista végül a park vezetőjével együtt látogatta meg a helyszínt, így még azelőtt teljesíthette az álmát, hogy visszatért volna hazájába.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.