Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2017. Április 29. 12:57, szombat | Belföld
Forrás: mti

Újra lesz vízfogyasztást népszerűsítő kampány az iskolákban és óvodákban

Újra lesz vízfogyasztást népszerűsítő kampány az iskolákban és óvodákban

Idén is megszervezik a vízfogyasztást népszerűsítő kampányt, és ebben az évben először óvodák is jelentkezhetnek az úgynevezett Happy-hétre.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a május 8. és 12. között az előzetesen regisztrált iskolák és óvodák önállóan szervezik meg a Happy-hetet, maguk döntik el, hogy milyen foglalkozásokkal, játékokkal hívják fel a gyerekek figyelmét a vízfogyasztás fontosságára, illetve a cukros üdítők káros hatásaira.

A program megvalósításához a saját ötletek kivitelezése mellett az OGYÉI olyan oktatási anyagokkal segít, amelyekkel nagyobb tudásra tehetnek szert a gyerekek a vízfogyasztással kapcsolatosan.

Az óvodások és az iskolások által készített és 2017. június 2-ig beküldött pályaműveket szakmai zsűri bírálja el, amely után a legjobb munkánkat díjazzák.

Az OGYÉI emlékeztetett, tavaly több mint ötvenezer gyerek aktív közreműködésével zajlott a Happy-hét, akik az ország 196 intézményéből küldték be az általuk elkészített pályamunkákat a vízfogyasztással kapcsolatos játékos felhívásra.

A vízfogyasztást népszerűsítő kampány indulásakor még csak hat iskola vett részt a programban, az elmúlt években már több száz intézmény csatlakozott az OGYÉI által elindított kezdeményezéshez, amellyel több ezer gyereket sikerült elérniük.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.