Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2018. Szeptember 27. 11:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy menekülés közben súlyos balesetet okozó 16 éves fiú ellen

Vádat emeltek egy menekülés közben súlyos balesetet okozó 16 éves fiú ellen

Vádat emeltek egy rendőrök elől menekülés közben súlyos balesetet okozó 16 éves fiú ellen - közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

A vádirat szerint 2017. június 29-én az akkor 16 éves, vezetői engedély nélkül közlekedő fiú a X. kerületi Kozma utcában konfliktusba került egy másik sofőrrel. A vádlott a másik férfi autóját megelőzte, miközben először csak mutogatott a sofőr felé, majd magához vette az autóban tartott légfegyverét, kinyúlt az ablakon, és azt megmutatta a másik autó vezetőjének, aki emiatt kihívta a rendőröket.

A rendőrök a XVII. kerületi Pesti úton követni kezdték és megállították a fiút. A vádlott félrehúzódott, de amikor a járőr kiszállt a rendőrautóból és elindult felé, hirtelen gázt adott, nagy sebességgel elhajtott. Ekkor a rendőrök üldözni kezdték a fiút, aki végig nagy sebességgel, a közlekedési szabályokat többször megsértve, a piros lámpákat is figyelmen kívül hagyva menekült. A vádlott a Pesti út és Bakancsos utca kereszteződésénél is áthajtott a piros lámpán, és ekkor nekiütközött egy szabályosan haladó gépkocsinak.

A balesetben a vétlen sofőr súlyosan megsérült, egyebek mellett több csigolyája is eltört, míg a fiú könnyebben sérült.

A fiatalkorú elkövetőt a Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség Gyermek- és Fiatalkorúak Bűnügyeinek Részlege zaklatás, valamint súlyos testi sértést okozó közúti veszélyeztetés bűntettével vádolja. Az eljárás a Pesti Központi Kerületi Bíróságon folytatódik - olvasható az ügyészségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség