Hírek
2019. Augusztus 07. 10:53, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: police.hu
Vett egy általános iskolás bizonyítványt, hogy jogsit szerezhessen
Közokirat-hamisítás bűntette miatt emelt vádat azzal a 24 éves kaposvári férfival szemben az ügyészség, aki azért vett magának hamis általános iskolai bizonyítványt, hogy jogosítványt szerezzen.
A vádlott nem végezte el az általános iskolát, így nem rendelkezett a vezetői engedély megszerzéséhez szükséges alapfokú végzettséggel. Azért, hogy ezt kijátssza, 2018 januárjában Budapesten kiállíttatott magának egy hamis általános iskolai bizonyítványt, majd Kaposváron beiratkozott egy autóvezetői tanfolyamra – közölte a Somogy Megyei Főügyészség közleményében.
Kifejtve, hogy a férfi a tanfolyam elvégzése után a hamis bizonyítvány bemutatásával gépjárművezető vizsgára jelentkezett, amit sikeresen teljesített, ezt követően pedig kezdeményezte a Kaposvári Járási Hivatalban a jogosítvány kiállítását. Miután azt megszerezte, a kaposvári nyomozók tudomást szereztek az esetről és büntetőeljárást indítottak a férfi ellen.
Az ügyészség a korábban már büntettet, de a nyomozás során beismerő vallomást tett vádlottal szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
