Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2018. Június 30. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Világszerte több mint tízezer gyerek vesztette életét vagy lett megcsonkítva tavaly konfliktusokban

Világszerte több mint tízezer gyerek vesztette életét vagy lett megcsonkítva tavaly fegyveres konfliktusokban - derült ki az ENSZ a minap New Yorkban ismertetett jelentéséből.

A dokumentum szerint a világszervezet 2017-ben a konfliktusövezetekben több mint 21 ezer olyan bűncselekményt regisztrált, amelyet gyermekek ellen követtek el. Az ENSZ a többi között a nemi erőszakot, az iskolák és kórházak ellen végrehajtott támadásokat, illetve a gyermekkatonák toborzását is felsorolta az atrocitások között.

A gyermekek sérelmére elkövetett tettek közül hatezer kormányerők, így a mianmari, a szíriai és a jemeni hadsereg rovására irható, míg tizenöt ezret fegyveres milíciák követtek el. A világszervezet szerint különösen magas volt az ilyen atrocitások száma Szíriában, ahol 2896 esetet regisztráltak. Ugyanakkor Mianmarban, Irakban, a Közép-afrikai Köztársaságban és Kongóban is meredeken felfelé íveltek ezek a mutatók.

2016-ban hozzávetőleg nyolcezer gyerek vesztette életét vagy lett megcsonkítva a konfliktus övezetekben, vagyis kétezerrel kevesebb a tavalyi adatokhoz képest.

António Guterres ENSZ-főtitkár felháborodását fejezte ki a növekvő számadatokkal összefüggésben.

Címkék: ensz, gyerek

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban