Hírek
2018. Augusztus 03. 17:00, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/MTI/hirado.hu - fotó: pixabay
Villámcsapás miatt újra kellett éleszteni két embert egy balatoni strandon
Pénteken kora délután a gyenesdiási strandon villám csapott egy fába, ami alatt többen is álltak. Két embert újraélesztettek a mentők – erősítette meg az MTI információját a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szabados Gábor satóreferens elmondta: arról érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy a gyenesdiási strandon villám csapott egy fába, ami alá többen is bemenekültek a hirtelen leszakadó, nagy mennyiségű eső elől. Az első információk szerint két embert a mentők újraélesztettek.
Tar Mihály, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának szóvivője az MTI megkeresésére azt mondta: a két újraélesztett sérültön túl egy ember eszméletét vesztette.
Az origo úgy tudja mindhárom ember életveszélyben van, egyikük állapota válságos. A lap információi szerint egyiküket közvetlenül eltalálta a villám.
Az M1 tudósítása szerint a három sérült közül egyvalaki állapota már kielégítő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
