Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2018. Július 13. 13:53, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay

Víztározó aknába esett egy szarvas Bátonyterenyén

Víztározó aknába esett egy szarvas Bátonyterenyén

Víztározó aknába esett egy szarvas pénteken Bátonyterenyén, az állatot nem sikerült élve kimenteni - tájékoztatta a Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője az MTI-t.

Szikora Viktória elmondta: a szarvas az erdőhöz közeli Nyárjas úton lévő magánterület másfél méter mély tározójába esett bele.

Mentésén mintegy fél órán át dolgoztak a bátonyterenyei katasztrófavédelem munkatársai, de az állat olyan súlyosan sérült meg, hogy nem lehetett élve kimenteni, ezért az Egererdő Zrt. helyszínen lévő vadászai lelőtték - tette hozzá.

A szarvas tetemét a tűzoltók kiemelték és átadták a vadásztársaságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség