Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2022. Augusztus 17. 11:09, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Zárkatársai ölhettek meg egy fogvatartottat Budapesten

Zárkatársai ölhettek meg egy fogvatartottat Budapesten

Megöltek egy fogvatartottat az egyik fővárosi büntetés-végrehajtási intézetben, a rendőrség az elhunyt két zárkatársát gyanúsítja a bűncselekmény elkövetésével

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon. A közlemény szerint kedd reggel holtan találtak az őrök egy 36 éves fogvatartottat az egyik fővárosi büntetés-végrehajtási intézetben. Az előzetes adatok idegenkezűségre utaltak, a soron kívül elvégzett igazságügyi boncolás megerősítette, hogy a férfi halálát bántalmazás okozta.

Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság emberölés miatt folytat nyomozást - írták. Hozzátették: az elhunyt két zárkatársát, egy 27 és egy 39 éves férfit gyanúsítottként hallgatták ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.