Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2020. Június 14. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Zivatar, felhőszakadás és erős UV-sugárzás várható

Zivatar, felhőszakadás és erős UV-sugárzás várható

Zivatar és felhőszakadás veszélye miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra. Emellett az UV-sugárzás is nagyon erős lehet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: vasárnap még a szombatinál is több helyen és nagyobb területi lefedettség mellett várható zivatarok kialakulása a késő délelőtti, déli óráktól kezdődően, többnyire a szombatihoz hasonló kísérőjelenségekkel.

Emellett felhívták a figyelmet arra, hogy vasárnap a figyelmeztetési értéket meghaladó, 7,9-es (nagyon erős) UV-B sugárzás várható a Dunántúlon.

Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 14-20 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.